ajax loader

Jestem adwokatem. Doświadczenie w branży własności intelektualnej oraz nowych technologii zdobywałam pracując w Dziale Własności Intelektualnej w jednej z największych kancelarii w południowej Polsce – Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy sp.k. w Katowicach, a także pracując jako in house lawyer w spółce IT zajmującej się informatyzacją szeroko pojętej służby zdrowia.

Swoją wiedzę i doświadczenie rozszerzałam uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach branżowych tj. Akademii Umów IT dla działów prawnych I i II stopnia, ochrony danych osobowych w służbie zdrowia, ochrony danych osobowych w chmurze, ochrony danych osobowych po nowelizacji wchodzącej w życie w styczniu 2015 i wielu innych.

Obecnie prowadzę własną kancelarię adwokacką specjalizującą się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w prawie własności intelektualnej (prawo autorskie, prawo nowych technologii, e-commerce, ochrona danych osobowych) oraz w prawie zamówień publicznych.

Praktyka nauczyła mnie, że przedsiębiorstwa związane z nowymi technologiami czy start-upami, są specyficzną grupą odbiorców usług prawnych. Ich dynamizm, innowacyjność, złożoność problemów, nie tylko natury prawnej ale i techniczno-informatycznej bezwzględnie wymaga, aby prawnik znał branżę Klienta, jego produkty czy usługi. Takie poznanie wymaga czasu i zaangażowania dwóch stron – prawnika i Klienta. Bez tego jednak, w świecie nowych technologii, nie jest możliwe świadczenie usług prawnych na najwyższym poziomie. Podczas wykonywanej pracy kładę nacisk na współpracę z Klientem oraz znajomość jego branży.

Dodaj komentarz